I Niedziela W. Postu

17 lutego 2024

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE    – 18.02.2024 R.

1.Msze św. w Niedzielę 18.02. – zostaną odprawione o g. 9.00, 11.00, 16.00.

W Dni Powszednie o 17.00 oprócz Wtorku i Czwartku o g. 9.00.

2. Przez okres Wielkiego Postu we wszystkie Piątki jest odprawiana Droga Krzyżowa:

- o 16.00 – dla dzieci i młodzieży - młodzieży do Bierzmowania,

- o 17.00 – dla wszystkich Parafian - po Drodze Krzyżowej – kazanie pasyjne i

msza św. recytowana.

-Dzieci w każdy Piątek będą otrzymywały obrazki – stacje Drogi Krzyżowej.

3.We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu – 15 min. przed każdą mszą św. będziemy śpiewać GORZKIE ŻALE (1 cz.). W każdą Niedzielę będą się przesuwały części Gorzkich Żali, także przez cały W. Post odśpiewamy przed każdą mszą św. 2x całe Gorzkie Żale.

4.W przyszłą Niedzielę w II-ą Wielkiego Postu zgodnie z wezwaniem Księży biskupów do odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła – złożymy wychodząc z Kościoła swoją dobrowolną ofiarę do puszki na misje św.-(szczególnie na te tereny gdzie pracują polscy Misjonarze).

5.02 marca w Gdańsku rozpoczyna się kurs formacyjny dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Kto może zostać Szafarzem – mężczyzna w wieku 25-65 lat, cechujący się dojrzałą wiarą, pobożnością, wzorowym życiem rodzinnym i zawodowym, otwartością na drugiego człowieka i otwartością na drugiego człowieka i gotowością do posługi wśród chorych oraz cieszący się szacunkiem wiernych. Kto chętny i czujący powołanie do tej posługi Szafarza proszę o zgłoszenie osobiście do Ks. Proboszcza.

6.Wychodząc z Kościoła do nabycia prasa katolicka - „Gość Niedzielny” i „Mały Gość dla dzieci..”

Karwia dn. 17.02.2024 r.

Polecamy